Aktualności

Zenon Chojnacki jest prawdziwą szansą dla Konina

30 Października 2018

- Konin stoi przed wyjątkową szansą odmienienia swego losu i stworzenia nowych perspektyw. Do tego potrzeba kogoś, kto czuje i rozumie problemy Konina, ale jest też skutecznym menadżerem, uczciwym człowiekiem, który wie, jak zatroszczyć się o sprawy ważne dla mieszkańców. Takim człowiekiem jest Zenon Chojnacki - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Koninie.

Dodał, że szczególnie istotną sprawą dla miasta są nowe miejsca pracy, zaś aby je stworzyć, potrzeba inwestorów, którzy z kolei potrzebują infrastruktury.

- Z dobrą współpracą rządu i samorządu jest to możliwe. Kolejna szansa dla Konina to uruchomienie wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Ościsłowo. Rząd chce tej inwestycji i będzie robił wszystko, aby ona powstała - oznajmił.

Przypomniał też o realizacji programów społecznych, w tym m.in. budowie i wyposażaniu domów seniora.

- Chcemy, aby seniorzy mieli w Koninie wiele możliwości. Domy seniorów, kluby seniorów to coś, co pan Zenon Chojnacki przyciągnie do miasta - stwierdził.

Zaznaczył, że program Prawa i Sprawiedliwości jest skierowany do wszystkich obywateli.

- To jest program patriotyczny, to jest program dla Polaków. Tutaj w Koninie i w całej Polsce - powiedział.

Podkreślił, że do takiego działania, do takich nowych projektów, pomysłów, potrzebna jest synergia na linii rząd-samorząd.

- Jestem przekonany, że mieszkańcy wybiorą naszego kandydata Zenona Chojnackiego, bo on jest prawdziwą szansą dla Konina. Dla niego liczy się każdy człowiek, każdy mieszkaniec tego miasta - podsumował.