Aktualności

Z prezydentem Skurkiewiczem Radom odzyska swój dawny blask

28 Października 2018

- Potrzebne jest silne państwo stojące po stronie obywateli. Ostatnie wybory samorządowe to kolejny krok w tym kierunku - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Radomiu.

Dodał, że model, do którego dąży Prawo i Sprawiedliwość to model porozumienia.

- Dobra zmiana polega na tym, aby zmieniła się jakość pracy w wielu samorządach w Polsce, by zasada pro publico bono - dla dobra publicznego stała się zasadą decydującą i żeby oddziaływała ona także na te samorządy, gdzie Prawo i Sprawiedliwość jest w opozycji - oznajmił.

Podkreślił, iż głęboko wierzy, że większość samorządowców chce tego, także ci, którzy nie występują pod sztandarami Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy.

- To kwestia synergii, to kwestia uzyskania tego postępu, tej siły, którą daje współpraca między władzą rządową a samorządową - zaznaczył.

Stwierdził, że należy głośno powiedzieć, kto wygrał wybory samorządowe, bo są tacy, którzy nie chcą przyjąć stanu faktycznego, nie chcą przyznać się do odniesionej porażki.

- Uzyskaliśmy ogromny postęp, jeżeli chodzi o samorządy wojewódzkie i powiaty, a także bardzo wiele sukcesów w gminach. Niestety wielu mieszkańców dużych miast zostało okłamanych, zostało zmanipulowanych i w centrum tej manipulacji jest jedno twierdzenie, że PiS przygotowuje Polexit - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, iż trzy lata temu Polacy odpowiedzieli na pytanie, czyja ma być Polska – sitw i grup uprzywilejowanych czy wszystkich Polaków.

- Padła odpowiedź, że chcemy innej Polski, prawdziwie demokratycznej i wolnej w innym znaczeniu tego słowa. Polski, która rozumie politykę rozwojową i gospodarczą. I te zmiany od trzech lat wdrażamy - oznajmił.

Podkreślił, że teraz Polacy odpowiadają na to samo pytanie - czyja ma być Polska w samorządach i mimo zmasowanych ataków, kłód rzucanych pod nogi, odpowiedzieli na to również w sposób radosny i pozytywny.

- To droga, którą wytyczyło PiS jest drogą najlepsza dla samorządu - stwierdził.

Odniósł się również do kandydatury Wojciecha Skurkiewicza.

- Jestem przekonany, że Radom odzyska swój dawny blask z prezydentem Skurkiewiczem. Praca, pokora, służba i drużyna - to jest nasze hasło, motto naszej ciężkiej pracy w rządzie, gdzie zmieniamy Polskę dla wszystkich, nie tylko dla wybranych - powiedział.