Aktualności

#TuByłDom

10 Października 2018

- Zadajemy pytanie, jaka jest stawka tych wyborów? Czy będzie to władza, która gardziła człowiekiem, jak na przykład tu w Warszawie, czy władza, jaką reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość - uczciwa, dla której człowiek jest najważniejszy? - powiedział Szef Sztabu Wyborczego PiS Tomasz Poręba podczas wspólnej konferencji prasowej z Wiceministrem Sprawiedliwości Patrykiem Jakim.

Dodał, że "gdybyśmy chcieli podświetlić blisko 3 tys. kamienic, które zostały przez mafie reprywatyzacyjne zabrane ludziom, to dzisiaj Warszawa byłaby jednym wielkim czerwonym punktem wstydu Platformy Obywatelskiej".

- Podczas rządów PO w Warszawie oddano ponad 2 tys. nieruchomości. Dzisiaj pokazujemy tylko skrawek ulicy, aby każdy mógł zobaczyć, jak władze Platformy zajmowały się majątkiem państwa - zaznaczył Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki.

Podkreślił, że Platforma Obywatelska pokazała, że oddawanie nieruchomości to dla niej żaden problem.

- Jeżeli dalej będzie rządziła PO, Warszawa może stracić kolejne kamienice - poinformował.

Wskazał na znajdujące się nieopodal kamienice, które są poddane roszczeniom.

- Z kamienic wyrzucano ludzi, którzy mieszkali w nich od czasu II Wojny Światowej. Na to wszystko pozwalała władza z Platformy Obywatelskiej. Pytanie ile jeszcze takich spraw nie jest zbadanych, nie tylko w Warszawie, ale również w Polsce - oznajmił.

Jako przykład zreprywatyzowanych kamienic Jaki wymienił kamienicę przy Noakowskiego 16.

- To jest ta słynna kamienica, którą reprywatyzowała rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz. W ramach czyszczenia kamienic zamurowali okno rodzinie - powiedział.