Aktualności

Realizujemy politykę szybkiego, a zarazem zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju

26 Października 2018

- Chcemy tworzyć w Polsce przesłanki dla dobrej przyszłości, zarówno dla Mielca, jak i innych miast. Realizujemy politykę szybkiego, a zarazem zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Mielcu.

Dodał, że pierwszym warunkiem, aby Mielec szybciej się rozwijał i wykorzystywał swoje szanse jest to, aby był lepiej skomunikowany.

- Mielec musi być lepiej skomunikowany z krajem, i w sferze odnoszącej się do dróg, i w sferze odnoszącej się do kolei. I tego rodzaju plany istnieją - oznajmił.

Podkreślił, że celem Prawa i Sprawiedliwości jest, aby Polska dogoniła państwa Europy Zachodniej.

- Jest to możliwe, jeśli chodzi o poziom dochodu na "głowę" mieszkańca w czasie historycznie krótkim, takim, który mieście się w perspektywie ludzkiego życia - stwierdził.

Zaznaczył, że do osiągnięcia tego celu, potrzebna jest współpraca.

- PiS nie jest partią wojny. Jesteśmy partią zgody, chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur. Jestem jednak przekonany, że jeżeli będziemy odnosili kolejne sukcesy, to mimo tych kampanii propagandowych przeciwko nam skierowanych, mimo oszukiwania, że chcemy wyprowadzać Polskę z UE, wielu ludzi w końcu dojdzie do wniosku, że nie jest to prawda i przejdzie na naszą stronę - powiedział.

Ocenił, że rozwój gospodarczy umożliwia szybką realizacje programów społecznych, które służą sprawiedliwości i jest to jedyna idea, która może regulować życie narodu.