Aktualności

Przyszłość jest we współpracy

27 Października 2018

- Wygraliśmy te wybory w sposób zdecydowany. Uzyskaliśmy najlepszy wynik jaki kiedykolwiek, jakakolwiek partia uzyskała w wyborach do sejmików wojewódzkich - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Przemyślu.

Dodał, że "te 34,13 proc. to jest wynik, jakiego nigdy, żadna partia nie miała".

- Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne polskie państwo. Konieczne jest uzyskanie synergii pomiędzy władzą rządową i samorządową, aby utrwalić proces zmiany Polski na lepsze - oznajmił.

Podkreślił, że osiągnięcie planu, który wyrówna lub przybliży warunki bytowe Polaków do poziomu zachodnioeuropejskiego jest możliwe tylko wtedy, gdy będzie współdziałanie w każdym możliwym zakresie, ponad politycznymi podziałami.

- Dzisiaj mamy w Polsce opozycję, która odrzuca jakąkolwiek współpracę. Ale nie musi tak być. To jest kwestia, którą traktujemy jako przejściową, którą traktujemy jako incydent w naszej historii - stwierdził.

Zaznaczył, że przyszłość jest we współpracy.

- Na pewno wszyscy Polacy nie będą się zgadzali, co do najróżniejszych spraw. Mamy różne poglądy i to zupełnie normalne, ale są sprawy wspólne dla narodu i te sprawy powinniśmy załatwiać razem. Jak powinniśmy przekonać tych, którzy są dzisiaj przeciw, którzy nie chcą rozmawiać? Otóż możemy przekonać ich tylko w jeden sposób - przy pomocy faktów, utrwalenia tych pozytywnych procesów, które trwają dzisiaj - powiedział.

Poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju.

- Wszędzie idziemy do przodu, wszędzie jesteśmy silniejsi, bezpieczniejsi, niż było to dotychczas i tak powinno być, ale na to potrzebne są decyzje obywateli, na to potrzebna jest racjonalna władza. Będziemy szli w tym kierunku, by wszyscy Polacy, niezależnie od tego, gdzie się urodzili - czy w wielkiej metropolii, w mniejszym mieście, czy na wsi - mieli równe szanse - oznajmił.