Aktualności

PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom

25 Sierpień 2018

- PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom - na spełnianie ich marzeń, aby były w Polsce szczęśliwe, aby w Polsce żyło im się jak najlepiej - powiedział Szef Sztabu Wyborczego PiS Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej, gdzie zaprezentował nowy billboard, będący odpowiedzią na negatywną kampanię PO.

Dodał, że opozycja wciąż nie ma programu wyborczego, a jej aktywność skupia się wyłącznie na atakowaniu PiS.

- Wczoraj pytałem totalną opozycję, jaki ma pomysł na VAT, o 300+, 500+. Cisza, nie ma żadnej odpowiedzi, nie ma żadnej propozycji. PO mówi tylko „PiS, PiS, PiS”. My mówimy coś innego: Gdy rządzimy, mamy odwagę odebrać pieniądze złodziejom i przekazać je na transfery społeczne, polskim rodzinom, polskim dzieciom - oznajmił.

Zaprezentowany został wykres obrazujący, jak rząd PiS uszczelnił system podatkowy.

- To pokazuje bierność i skuteczność, brak chęci działania i wielką determinację. Brak działania PO, kiedy rządzili - uszczelnienie VAT na niskim poziomie. Gdy my rządzimy - więcej pieniędzy z odzyskanego VAT-u i więcej pieniędzy dla Polaków, w polskim budżecie. To różnica między PiS a PO - powiedział.

Podkreślił, że od 2016 roku na program „Rodzina 500+” przeznaczono 53 mld zł. To środki transferowane bezpośrednio do polskich rodzin.

- Ubóstwo dzieci zostało w sposób bardzo mocny, skuteczny i widoczny ograniczony. A jednocześnie wbrew temu, co mówił były minister finansowy Rostowski, że „nie ma pieniędzy i nie będzie”, że wbrew temu, co mówią politycy PO, że to rozdawnictwo, mimo tego mamy wzrost gospodarczy, jeden z najwyższych w UE - oznajmił.

Szef Sztabu Wyborczego podziękował Internautom za to, że to oni zainspirowali PiS, aby na akcję bilbordową PO odpowiedzieć właśnie w ten sposób.