Aktualności

Nasz rząd bardzo poważnie traktuje państwo i społeczeństwo

23 Września 2018

- Polska odzyskanych szans będzie wtedy, kiedy wiatr zmian powieje w każdym powiecie, gminie, mieście. Żebyśmy nasze reformy, nasze zmiany mogli kontynuować, musimy skoncentrować się na konsekwentnej realizacji kolejnych zadań - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Lubartowie.

Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nie odstąpi od polityki społecznej i będzie ją rozwijać.

- Ta polityka jest niezbędna dla polskich rodzin i seniorów. W końcu pojawił się rząd, który bardzo poważnie traktuje państwo polskie i społeczeństwo. To dla nas jedność - oznajmił.

Podkreślił, że ciepły dom, zdrowsze powietrze, niższe rachunki za prąd, to jest coś co zwykłym polskim rodzinom jest potrzebne.

- Na to przeznaczamy 100 mld zł na najbliższe 10 lat. Potrzebne są także domy seniora z prawdziwego zdarzenia. W tym roku na cele senioralne zostanie przeznaczone 80 mln zł, a za rok będzie to 160 mln zł, podczas gdy 3-4 lata temu, te wydatki wynosiły ok. 30 mln zł - poinformował.

Zwrócił uwagę, że są rzeczy, które „nie mają barwy politycznej”, a jedną z takich rzeczy jest np. chodnik do szkoły.

- Tego państwu życzę, żebyście wybrali jak najlepszych przedstawicieli - przedstawicieli z Prawa i Sprawiedliwości - podsumował.