Jestem dumna z Polaków!

- Musimy być otwarci na innych i współpracować. Drużyna musi być wewnętrznie lojalna i pracować dla jednego celu. Z tym związana jest zasada odrzucenia egoizmu. Musimy odłożyć wszelkiego rodzaju chęć zemsty. Te emocje mogą być uzasadnione w wypadku osób, które zostały ciężko skrzywdzone, ale trzeba o tym zapomnieć - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas ostatniej przedwyborczej konwencji PiS w Warszawie.

Prezes PiS zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania zasad przez polityków.

- PiS i partie sojusznicze powstały nie dla siebie. Powstały dla Polski. Jeśli chcemy by nasze zwycięstwo było zwycięstwem dla Polski, to musimy traktować zasady jako fundament, choć wiem, że to może być trudne. Ale tylko wtedy będzie to prawdziwa wygrana - stwierdził Jarosław Kaczyński.

W finale konwencji głos zabrała Wiceprezes PiS Beata Szydło.

- Zaczynają się próby poniżania tych, którzy chcą dobrej zmiany. Przed nami wielka szansa na to, żeby dokończyć tę dobrą zmianę, którą rozpoczęliśmy wybierając Andrzeja Dudę na prezydenta. Przed Polakami jest ogromna szansa, musimy tylko jeszcze raz dać radę! - podkreśliła.
Kandydatka PiS na premiera mówiła jak dumna jest z Polaków.

- Jestem dumna z Polaków, z tych wszystkich mam, które samotnie wychowują dzieci. Jestem dumna z polskich przedsiębiorców, mimo że państwo ich nie wspiera, idą do przodu. Polska pięknieje. Jestem dumna z młodych ludzi, z tego, że mówili: my nie chcemy wyjeżdżać z Polski, chcemy tu pracować, tutaj mieć swoje domy. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało - oświadczyła.

- Jestem dumna z kultury. Z polskich sportowców, którzy uczą nas tego, że kiedy gra się drużynowo, to można zrobić dużo i pokonać największe przeciwności. Jestem dumna z każdego Polaka i Polki. Stworzymy rząd obywateli, tworzony przez obywateli i dla obywateli - dodała.
Beata Szydło prosiła o maksymalną mobilizację w ostatnich godzinach kampanii.

- To nie jest łatwa kampania, przed nami ostatnie godziny. Musimy przekonać dziś jak najwięcej Polaków, że warto postawić na dobrą zmianę. Może jeszcze nie wszyscy mają odwagę przyznać, że poprzednie wybory parlamentarne ich zawiodły. Zwracam się do tych, którzy nie wiedzą, na kogo głosować, nie musicie się wstydzić poprzednich wyborów. To oni was zawiedli i nie dotrzymali umowy - podsumowała Wiceprezes PiS.

Lista aktualności