Aktualności

Jedność polskiej prawicy ma wielką wartość

02 Września 2018

- Dotrzymujemy słowa. Nie uchybiamy temu, co jest istotą demokracji, bo ona nie może polegać na manipulacji. (…) My nasze zapowiedzi realizujemy, a w każdym razie idziemy ku ich realizacji - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że „każda polityka jest trudna, a najłatwiej jest realizować interesy najsilniejszych, układać się z możnymi tego świata”. 

- Jeśli chce się działać dla narodu, to wtedy zawsze jest nieporównywalnie trudniej. Ale nasza droga będzie drogą ostro pod górę. Musimy wspinać się ku górze, nawet gdy będą leciały kamienie. Polacy znają fakty i wiedzą, jak jest. Polacy są ambitnym narodem - stwierdził. 

Podkreślił, że Polacy chcą być w Europie i Unii Europejskiej. 

- Dźwigamy ciężary, ale to nie oznacza, że mamy powtarzać błędy Zachody i zarażać się społecznymi chorobami, które tam panują - oznajmił. 

Podczas konwencji podpisane zostało Porozumienie Zjednoczonej Prawicy mające na celu kontynuację „Dobrej Zmiany”. 

- Ogromną wartość dla naszej pracy dla Polski w tych najbliższych i następnych wyborach ma jedność polskiej prawicy. Polska prawica chce chcieć. Wie, że sukces, ten wyborczy i te najważniejszy w pracy dla obywateli, przychodzi gdy jest wytężona praca, konsolidacja, jedność, gdy jesteśmy razem, gdy razem działamy dla dobra publicznego - podsumował Prezes PiS Jarosław Kaczyński.