Aktualności

Działania ministra cyfryzacji w rządzie PO-PSL zostały ocenione krytycznie

12 Października 2018

- Raport NIK negatywnie ocenił stan działań rządu naszych poprzedników w kwestii zapewnienia cyberbezpieczeństwa - powiedział Minister w KPRM Jacek Sasin podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w ocenie NIK w całym okresie objętym kontrolą tj. od 18.11.2011 r. do 5.12.2014 r., w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji nie zidentyfikowano w sposób rzetelny i kompleksowy, jakie zadania powinny być realizowane przez MAiC.

- Działania ministra cyfryzacji w rządzie PO-PSL zostały ocenione krytycznie. Nie posiadał on świadomości tego, jakie obowiązki były na niego nałożone - oznajmił.

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski poinformował, że w tej chwili Rada Ministrów pracuje nad ostatnim z rozporządzeń, które są wymagane do tego, by móc powiedzieć, że nowy system zaczyna funkcjonować w Polsce.

- Dokonaliśmy we współpracy z Ministrem Sasinem analizy tego, co będzie w Polsce najbardziej efektywne - stąd podział systemu na trzy obszary: MON, ABW i MC - powiedział.

Minister w KPRM Jacek Sasin dodał, że Rząd PiS podjął skuteczne działania, aby naprawić sytuację w Ministerstwie Cyfryzacji i Polska posiada dziś narzędzia zabezpieczające na okoliczność cyberataku.