Aktualności

Chełm może być perłą Lubelszczyzny i Wschodniej Polski

27 Października 2018

- Do rządzenia miastem potrzebna jest skuteczność, uczciwość i wiedza. Z naszym kandydatem na prezydenta miasta Jakubem Banaszkiem pokażemy, że Chełm może być perłą Lubelszczyzny i Wschodniej Polski - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Chełmie.

Jak ocenił, Chełm jest pięknym miastem z niewykorzystanym potencjałem.

- Wasze podziemia kredowe, które powinny być znane, powinny być podziwiane na całym świecie, to niewykorzystana wspaniała atrakcja turystyczna. To jest coś, w co - ja mogę się zobowiązać - że na pewno chcemy zainwestować środki, żeby wypromować tę atrakcję - oznajmił.

Podkreślił, że w programie i działaniu obecnych władz, ważna jest wiarygodność.

- Obiecaliśmy obwodnicę i ta obwodnica jest budowana. Obiecaliśmy drogę S12, drogi lokalne, 10 razy większe wydatki na drogi lokalne w porównaniu do naszych poprzedników - powiedział.

Zaznaczył, że kandydat PiS na prezydenta miasta Jakub Banaszek był jego współpracownikiem, dzięki czemu wie, że skutecznie walczyć będzie o lepszą Polskę.

- Wierzę, że taki gospodarz jest dla Chełma potrzebny. Wierzę w szczęśliwszy Chełm, w dumne, wielkie, wspaniałe miasto, pełne bardzo dobrych miejsc pracy, lepiej zarabiających ludzi - stwierdził.

Zdaniem Premiera, najlepszy czas na zmiany dla Chełma, jest właśnie dzisiaj, ponieważ już wystarczająco długo w Chełmie zaprzepaszczane są szanse rozwojowe.

- Tak jak dotrzymaliśmy słowa w rządzie, tak dotrzymamy słowa w samorządzie, we współpracy z urzędem marszałkowskim, gdzie nam zaufano, bo tam wygraliśmy. Władza rządowa, tutaj władza wojewódzka i władza miejska, mogą doprowadzić Chełm do bezprecedensowego, wspaniałego rozwoju, ale do tego jest potrzebny nowy gospodarz - oznajmił.

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek dodała, że Jakub Banaszek to młody działacz, który ma rewelacyjną wizję rozwoju Chełma.

- Mamy niepowtarzalną szansę, aby wybrać człowieka, który dzięki swojej pracy będzie miał doskonałe kontakty nie tylko w Warszawie, ale i w Lublinie, a dzięki dobrej współpracy z rządem i samorządem, mamy szanse na to, aby nasze miasto zaczęło się prężnie rozwijać, by było dynamiczne, by ludzie tutaj zostawali, z Chełmem wiązali swoją przyszłość - podkreśliła.

Kandydat PiS na prezydenta miasta Jakub Banaszek powiedział, że w czasie kampanii wyborczej zaprezentował program, który "tchnie nowego ducha gospodarczego w Chełm".

- Są potrzebne nowe inwestycje, nowe miejsca pracy i dbanie o mieszkańców, i do tego się zobowiązuje - podsumował.