Aktualności

Chcemy Polski rozwoju, a nie Polski zastoju

06 Października 2018

- Chcemy Polski rozwoju, a nie Polski zastoju, dlatego odtwarzamy posterunki policji, linie autobusowe, kolejowe, placówki pocztowe, które zamykały PO i PSL - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS z mieszkańcami Ryk.

Dodał, że dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, w tym roku wpłynęło do Polski o 16 mld zł więcej, a do województwa lubelskiego około 700 mln zł więcej niż w roku 2015, do wszystkich samorządów.

- Pytajcie swoich gospodarzy co zrobili z tymi pieniędzmi, bo my nasze pieniądze wiemy jak zainwestowaliśmy, m.in. na programy Rodzina 500+, drogi lokalne, czy wyprawkę szkolną - oznajmił.

Poinformował, że często jeździ po Polsce i tam, gdzie PSL ma szpitale powiatowe, często są problemy.

- Trzeba to zmienić. Musimy wybrać na Lubelszczyźnie do sejmików i oczywiście w powiatach i gminach radnych PiS. Mam nadzieję, że wybierzemy. Wszystko po to, by jak najlepiej rozwijać Polskę, by współpraca rządu z samorządem owocowała - stwierdził.

- Chcemy współpracować ze wszystkimi, ale najlepiej współpracuje nam się z uczciwymi, skutecznymi, profesjonalnymi gospodarzami, takimi jak tutaj pan Żaczek. Mam nadzieję, że wybierzecie go znowu - powiedział.