Bezprawie Tuska i Bodnara - najście prokuratury na domy naszych Posłów

26 Marzec 2024

- Zobaczyliśmy dziś rano, jak wygląda przyspieszenie w wykonaniu rządu #Koalicja13grudnia, na którego czele stoi Donald Tusk. To było najście na domy posłów, parlamentarzystów, w tym na dom śmiertelnie chorego Ministra Zbigniewa Ziobry. A więc mamy do czynienia z kreacją kolejnej sprawy, zagrożeniu wolności Rzeczypospolitej Polskiej, bo to nie chodzi nawet o to, że Zbigniew Ziobro był Ministrem. Tu chodzi o metody działania. Otóż Prokuratura przejęta przez #Koalicja13grudnia powołała prokuratorów nielegalnie, łamiąc prawo. I ci prokuratorzy właśnie wykonują polecenia. A temat jest tematem zastępczym, dlatego że okazało się, że cała ta poetyka tworzona przez Donalda Tuska w kampanii wyborczej, te 100 konkretów, to było kłamstwo. Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości udowodnił w ubiegłym tygodniu, że Donald Tusk świadomie, z premedytacją kłamał w kampanii wyborczej, obiecując, a potem nie dotrzymując zobowiązań. Również komisje śledcze okazały się niewypałem, kompromitacją dla tej ekipy rządzącej - powiedział przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

- #Koalicja13grudnia kieruje się zasadą chleba i igrzysk. Tylko, że chleba Państwo nie dostaniecie. Podnoszą podatki w ostatnich miesiącach, nie wprowadzili kwoty wolnej 60 tysięcy, podnoszone są ceny paliw, ochłapy rzucają pracodawcom, a miał być dobrowolny ZUS, więc są tylko igrzyska, a te igrzyska to jest brutalny atak na byłych ministrów, obecnych parlamentarzystów - powiedział Poseł Michał Wójcik.

- Mamy do czynienia również z działaniami bezprawnymi na gruncie w ogóle osób, które podejmują te czynności, bo pragnę zwrócić uwagę na to, że podpisała się pod tymi decyzjami Pani Prokurator, która miesiąc temu została przywrócona w sposób nielegalny. To jest o tyle istotne, że cały ten zespół uczestniczący w tych czynnościach to są prokuratorzy, którzy byli wcześniej zdegradowani lub wysłali tak zwaną delegację, więc mamy do czynienia z sytuacją zemsty politycznej przy użyciu prokuratury, która nie ma umocowania prawnego. Nie było żadnej formalnej przyczyny do tego, żeby do domów posłów, ministrów czy kogokolwiek przychodziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chodzi o to, aby żyć dzisiaj tematem, który tak naprawdę nie istnieje, bo przecież wszystkie dokumenty, wszystkie aspekty funkcjonowania Funduszu Sprawiedliwości znajdują się w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości. Każdy obywatel dzisiaj musi być świadomy, że w Polsce wysadzono bezpieczniki. Nielegalnie funkcjonujący prokuratorzy z zemsty wchodzą do domów, zatrzymują czy zabierają telefony dzieciom. To jest obraz reżimowy. Ta praworządność Donalda Tuska ma oznaczać zastraszenie - #Koalicja13grudnia stwierdziła, że będą brutalne igrzyska, które pokazują łamanie prawa wobec każdego dzisiaj, kto sprzeciwia się władzy, czy też ma inne zdanie niż Donald Tusk - dodał Poseł Jacek Ozdoba.

- Powinniśmy być zdziwieni, bo mamy do czynienia z sytuacją skandaliczną. Ale patrząc na te 100 dni Tuska, który w głębokim poważaniu ma zwykłych ludzi, on realizuje swoje konkrety dla ośmiogwiazdkowców, dla ultrasów, to zdziwienie trochę jest mniejsze. Mieliśmy do czynienia z wyłączeniem nadawania telewizji publicznej, mieliśmy do czynienia z nielegalnym przejęciem Prokuratury Krajowej, uznaniem, że Prokurator Krajowy nie istnieje. Mieliśmy do czynienia z wieloma przykładami bezprawia Bodnara, z jego dekretami, które mówiły, jak sędziowie mają orzekać. Niebywała historia, jak za czasów bolszewików. Ale ja bym chciał skierować apel do Pana Tuska i do Pana Bodnara. Choćbyście wysłali tysiąc atletów, którzy zjedliby tysiąc kotletów i nie wiadomo w jaki sposób by się wytężali, to my się nie damy zastraszyć. Będziemy mówili o tym, że jesteście rządem obiboków, że nie spełniacie swoich obietnic, że okłamywaliście rano, okłamywaliście w południe i okłamywaliście wieczorem. I opinia publiczna będzie o tym wiedziała. Niezależnie, czy będziecie przejmowali kolejne media, czy będziecie przejmowali w sposób nielegalny kolejne instytucje, takie jak Trybunał Konstytucyjny, czy może w najbliższym czasie Narodowy Bank Polski, to nam ust nie zamkniecie - podkreślił Poseł Jan Kanthak.

- Najście na dom Zbigniewa Ziobry i naszych kolegów Posłów to jest bezczelne łamanie prawa. Metody bolszewickie rodem z Białorusi i z Rosji. To jest wynik strachu. Uśmiechnięta Koalicja, która okłamała Polaków, której posypała się kampania samorządowa, szuka tematów zastępczych, szuka igrzysk zamiast chleba. Nie ma benzyny po 5,19, nie ma kwoty wolnej od podatku podwyższonej, nie ma laptopów, nie ma akademików za złotówkę, ale za to muszą być działania represyjne, działania brutalne, kojarzone z najgorszymi czasami komunizmu - podsumował Poseł Marcin Warchoł.

Udostępnij