Aktualności

Żądamy dymisji rzecznika PO Jana Grabca

06 Października 2018

- Żądamy od Platformy Obywatelskiej, aby Jan Grabiec został zdymisjonowany. To niedopuszczalne, aby w jego towarzystwie, prezydent Legionowa, pan Smogorzewski, kontynuował tak nieprzyzwoite w stosunku do kobiet wystąpienie - powiedziała Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek podczas briefingu prasowego.

Dodała, że wiarygodność PO jest zerowa.

- Mają usta pełne frazesów. To nie tylko niedotrzymywanie obietnic wyborczych, ale przede wszystkim wielki wstyd dla Polski, co udowodnił prezydent Legionowa - oznajmiła.

Podkreśliła, że był on zachęcany przez Jana Grabca, aby "prowadził ich do boju", a dla takich ludzi w polskiej polityce nie powinno być miejsca.

Europoseł PiS, Szef Sztabu Wyborczego, dodał, że to niedopuszczalne, aby w towarzystwie czołowych polityków PO, w tak haniebny sposób mówiło o kobietach.

- To dzień prawdy dla PO - czy takie zachowania, jak prezydenta Smogorzewskiego w Legionowie będą przez nich tolerowane, czy się od nich odetną? - pytał.

Zwrócił się z zapytaniem do Grzegorza Schetyny, a także do koalicjantów - czy słowa prezydenta Legionowa, to słowa, które popierają?

- Jeśli nie, apelujemy o dymisję rzecznika PO Jana Grabca, który przyklaskiwał tym wypowiedziom. Zachowanie prezydenta Legionowa to był brutalny atak na godność i pozycje kobiet w Polsce - podsumował.