Aktualności

Za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich

24 Sierpień 2018

- PiS potrafiło w ciągu trzech lat zwiększyć wpływy z VAT do budżetu o 23 proc. Pokazaliśmy, że jesteśmy partią skuteczną, zdeterminowaną, która służy Polakom i Polsce. Za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich - powiedział Szef Sztabu Wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Dodał, że każda "poważna partia" występująca w wyborach samorządowych, powinna mieć program, propozycje oraz takie rozwiązania, które będą służyć Polsce i Polakom. 

- Po raz kolejny pytam Platformę Obywatelską, jakie ma propozycje konkretnych działań w sferze podatku VAT? To jest tak naprawdę strategiczna sprawa z punktu widzenia Polski, polskiej gospodarki, z punktu widzenia możliwości przeznaczania środków na różnego rodzaju programy, które rząd PiS uruchomił? - kontynuował. 

Podkreślił, że za rządów PiS jest wyraźny, bardzo poważny skok jeżeli chodzi o środki uzyskane z VAT-u. 

- My potrafiliśmy w ciągu trzech lat o 23 proc. zwiększyć wpływy z podatku VAT do polskiego budżetu (…) Tu się nasuwa pytanie o skuteczność, o wiarygodność, o determinację rządu, aby w tej niezwykle ważnej i trudnej dziedzinie - jaką są właśnie przychody z VAT-u - wykazać się sukcesem i pokazać Polsce i Polakom, że możemy to zrobić - oznajmił.