Aktualności

Współpraca sprzyja rozwojowi Polski

09 Września 2018

- Nasi poprzednicy zakładali, że najpierw mają rozwijać się duże ośrodki, a dopiero później te małe. My chcemy dogonić bogatą Europę i wyrównać poziom życia w kraju. Trzeba uczynić wszystko, aby Polska rozwijała się równo i tak zaczyna się dziać, m.in. dzięki programom Rodzina 500+ i Dobry Start - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Opolu.

Dodał, że najlepiej rozwojowi całej Polski tworzy sytuacja współpracy.

- Chcemy, aby nasz cel był realizowany w rządzie i samorządzie, bo w centrum naszego programu jest człowiek. Wsparcie dla seniorów, dzieci, osób niepełnosprawnych - oznajmił.

Podkreślił, że wybory samorządowe i zwycięstwo PiS, będą służyły równości - także równości dla przyszłego pokolenia.

- Trzeba skończyć z klikami, nie może być w Polsce tak, że są uprzywilejowani i ci bez szans. Polska musi zostać naprawiona i PiS jest w stanie to zrobić - stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość dostało mandat, aby wprowadzać zmiany w Polsce.

- Obiecaliśmy bardziej solidarną, uczciwą ojczyznę i właśnie tą drogą idziemy. Nas nie interesuje zdjęcie czy uścisk dłoni jakiegoś unijnego komisarza, nas interesuje Polska i jej rozwój - powiedział.

Kontynuował, iż Rząd PiS uczciwie podszedł do państwa i jego instytucji i to samo chce zrobić w samorządzie.

- Nasi przeciwnicy rządzili w miastach i województwach oraz państwie - okazało się, że ich słowa to tylko puste obietnice. Mamy największy w ciągu ostatnich lat program budowy dróg lokalnych, obiecujemy mieszkańcom Opolszczyzny kolejne trzy mosty na przestrzeni najbliższych lat - oznajmił.

Dodał, że sprawiedliwi i uczciwi będą gospodarze Prawa i Sprawiedliwości.