Upominamy się o polską wieś!

- Po raz kolejny upominamy się o polską wieś. Dużo już mówiliśmy w kampanii na ten temat, ale każda kolejna konferencja jest bardzo ważna, ponieważ rolnicy mają wiele problemów. (…) Pozostają one nierozwiązane. Polska wieś potrzebuje gospodarza - powiedziała Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podczas kolejnego spotkania na trasie „24h dla Polski” w Raczkowie.

Kandydatka PiS na premiera mówiła o „osiągnięciach” koalicji PO-PSL w strefie rolnictwa.
- Rząd nie chce się zajmować kłopotami rolników, a przypomnę, że jest to rząd koalicji PO z PSL - partią, która próbuje nas przekonać, że wywodzi się z polskiej wsi i realizuje interesy rolników (…) jednak dotąd zajmowali się tylko obsadzaniem stanowisk i własnymi interesami politycznymi - stwierdziła.

Parlamentarzystka zwróciła uwagę na konieczność udzielenia pomocy rolnikom.
- Trzeba rozmawiać o równych dopłatach, o tym, że pomoc państwa w sytuacjach takich jak susza musi być skuteczna i skierowana do rolników a nie tak jak w tym roku, kiedy słyszeliśmy dużo deklaracji a okazało się, że niewielu rolników z tej pomocy miało możliwość skorzystać. Polska wieś musi mieć poczucie, że zawsze w ciężkich sytuacjach może liczyć na wsparcie państwa - podkreślała Beata Szydło.

Lista aktualności