Aktualności

Uczciwa i kompetentna władza może w Polsce uczynić dużo dobrego

19 Października 2018

- Współpraca samorządów między sobą i współpraca samorządów z rządem daje synergię, która wzmacnia pozytywne procesy zachodzące w naszym kraju - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Zamościa.

Dodał, że obecnie mamy do czynienia z sytuacją, że wiele samorządów nie chce współpracować z władzą rządową, nie podając żadnych merytorycznych argumentów.

- W samorządzie jest bardzo dużo władzy, i to tej władzy, która obywateli dotyczy na co dzień. W związku z tym, wybór 21 października jest niesłychanie ważny. Od tego w wielkiej mierze zależy to, jak będziemy rządzeni, w jaki sposób będą załatwiane sprawy mieszkańców - stwierdził.

Podkreślił, że Polska ma ogromny zasób ukrytego piękna, które jest ukryte w architekturze, budynkach, tym wszystkim, co jest dzisiaj zaniedbane, a co można postawić na nogi.

- Jest wiele miast i gdyby zainwestowano sporo pieniędzy, to one wyglądałyby zupełnie inaczej, wyglądałyby pięknie - oznajmił.

Zaznaczył, że bardzo potrzebne jest Polsce wielkie zwycięstwo PiS w samorządach ograniczające niepotrzebne starcia i budujące współpracę.

- W Polsce jest ogromny potencjał, możemy szybko iść do przodu. Uczciwa i kompetentna władza na różnych szczeblach może w Polsce bardzo dużo uczynić. My udowodniliśmy to w samorządzie - powiedział.

Poinformował, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej i będzie przestrzegać prawa UE, jednak równie ważne są prawa poszczególnych państw członkowskich.

- Będziemy robili wszystko to, co robią normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie, ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami Unii Europejskiej - podsumował.