Aktualności

Trzeba walczyć o zwycięstwo

12 Października 2018

- To bardzo ważne, żeby wierzyć w ten wielki plan dla Śląska, w to, że będą tutaj sukcesy. Śląsk musi być nowoczesny, innowacyjny - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Katowicach.

Dodał, że Śląsk to wielkie dobro, bo tam „bije serce polskiego przemysłu, polskiej pracy”.

- To tutaj rodził się opór wobec komunistycznych władz, strajki w kopalniach, z których wynikło m.in. Porozumienie Jastrzębskie i porozumienie w Hucie Katowice, które otworzyło drogę do stworzenia Solidarności - przypomniał.

Podkreślił, że Śląsk dysponuje różnymi zasobami.

- Najpierw powiem o tym najbardziej znanym, klasycznym. Tu jest wielka tradycja pracy w przemyśle, górnictwie, w ciężkiej, fizycznej pracy. Ta była potrzebna, jest potrzebna i będzie potrzebna. My tę pracę bardzo szanujemy, chylimy przed nią czoła - oznajmił.

Zaznaczył, że Śląsk i Zagłębie to zasoby intelektualne: w naukach społecznych, ale przede wszystkich naukach ścisłych, technicznych, medycznych.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że „stoimy przed wielką szansą zmiany dla Polski, dla poszczególnych województw, powiatów i miast”.

- My poprzez działanie potwierdzamy, że pracujemy dla dobra naszych małych ojczyzn. Za naszymi słowami idą czyny. Nasze działania w ramach polityki społecznej przynoszą ogromne rezultaty - przypomniał.

Podkreślił, że wielkie inwestycje kolejowe są przyszłością dla województwa śląskiego.

- W ramach programu dla Śląska udaje się dokonywać transformacji z zachowaniem tradycji wydobycia węgla kamiennego. Górnictwo będzie kluczowe dla suwerenności energetycznej Polski - powiedział.

Zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do jedności między Polakami, jedności całej Rzeczypospolitej.