Aktualności

Trzeba nowej energii, nowych pomysłów i nowych ludzi

07 Września 2018

- Oferta Prawa i Sprawiedliwości dla samorządów jest bardzo szeroka. Trzeba nowej energii, nowych pomysłów, nowych ludzi, którzy spojrzą inaczej na ten samorząd - przez pryzmat interesów mieszkańców miejsc, którymi chcą zarządzać - powiedziała Wicepremier Beata Szydło podczas wizyty na Pomorzu Środkowym.  

Przypomniała, że PiS tylko w tym roku dwukrotnie ogłosił nowe projekty, które nie były przecież wcześniej planowane, a pojawiły się - specjalnie dedykowane dla samorządów.

- Jest to spowodowane dobrą, stabilną sytuacją budżetu państwa, więc skoro jest możliwość realizacji kolejnych projektów, robimy to - oznajmiła.

Dodała, że po wielu latach funkcjonowania nowej struktury samorządowej, tych zmian, które zostały wprowadzone w latach 90. trzeba w tej chwili odświeżyć.

- Wicepremier, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Koszalina Andrzej Jakubowski ma szansę, by skończyć z chorym układem, który trawi to miasto i który da miastu wolność demokratycznego wyboru w dyskusji nad przyszłością - stwierdziła.

Zaznaczyła, że deklaracje składane podczas wyborów samorządowych zostaną wypełnione tak, jak wypełniane są zobowiązania PiS zakładane w kampanii wyborczej w 2015 r., dotyczące polityki rządu.