To Wy napisaliście nasz program

- Trzeba zrobić wszystko, aby żadne dziecko w Polsce nie było głodne. Tak samo naszym obowiązkiem jest pomaganie tym, którzy martwią się, że nie będą mieć pieniędzy na wykup leków albo, że nie zdąża z wizytą do specjalisty. Dziś wielu polityków zapomniało o tym, po co są w polityce - mówiła Beata Szydło podczas środowego przemówienia na spotkaniu z mieszkańcami Kielc.

- Dziś w Polsce jest wiele spraw, o których obecna władza nie chce rozmawiać, albo udaje, że tego nie widzi. Jeśli w trakcie wystąpienia prezydenta Dudy politycy PO zachowali się skandalicznie, buczeli, to co chcieli zabuczeć, fakty? - dopytywała.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości podziękowała za głosy oddane na prezydenta Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, jednocześnie prosząc o poparcie w październiku.

- Musimy zrobić wszystko, żeby zwyciężyć w wyborach październikowych, abyśmy mogli realizować program, który to wy nam napisaliście w czasie naszych podróży (…) Prawo i Sprawiedliwość nie boi się spotkań z ludźmi - mówiła.

Tego samego dnia kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera odwiedziła także Starachowice i Zabrze. W tym ostatnim wypowiedziała się w kwestii ciężkiej sytuacji polskiego górnictwa.

- Sytuacja jest zła i za tę sytuację bierze odpowiedzialność obecny rząd. Ja będę robić wszystko i moim obowiązkiem w tej chwili jest być wszędzie tam i zmuszać obecny rząd do działań. I wierzę w to głęboko, że to porozumienie, które zostało podpisane w styczniu – mimo że czas upłynął i rzeczywiście ok. 25 proc. z tego porozumienia wykonano - iż będzie ten moment refleksji ze strony obecnego rządu i te konkretne działania zostaną podjęte - informowała.

- Czas jest istotny i te osiem miesięcy zostało już zmarnowanych. Będą trudne decyzje do podjęcia. Przystąpiliśmy już do rozmów, do działań i robimy to w tej chwili jako posłowie. Mamy do tego mandat i moi koledzy tutaj ze Śląska, parlamentarzyści, są w stałym kontakcie z przedstawicielami załóg. Rozmawiamy, przygotowujemy też rozwiązania, przy udziale oczywiście ekspertów, przede wszystkim ludzi z branży - dodała.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniała również o twardych negocjacjach na temat kopalni Kazimierz-Juliusz, z których chce się wywiązać, „tak jak wywiązałam się, jeśli chodzi o pierwszą kopalnię, z którą musiałam się zmierzyć, czyli kopalnią Kazimierz-Juliusz”.

 

Lista aktualności