Aktualności

Składamy zawiadomienie do prokuratury w sprawie Andrzeja Parafianowicza

15 Października 2018

- Składamy zawiadomienie do prokuratury w sprawie Andrzeja Parafianowicza. W naszej ocenie to główna twarz nieudolności i nieefektywności w walce z mafiami VAT-owskimi - poinformowała Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek podczas briefingu prasowego.

Dodała, że Parafianowicz od listopada 2007 r. do grudnia 2013 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem administracji podatkowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, szefem Wywiadu Skarbowego oraz pełnomocnikiem rządu ds. zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub UE.

- Andrzej Parafianowicz przez sześć lat był osobą, która w Ministerstwie Finansów była odpowiedzialna za aparat skarbowy, za przeciwdziałanie nadużyciom finansowym i walkę z mafiami podatkowymi - przypomniała.

Poseł PiS Marcin Horała poinformował, że wniosek ws. Parafianowicza trafi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jeszcze w poniedziałek.

- W interesie Andrzeja Parafianowicza było zadbanie o wpływy podatkowe. Jego działania były spóźnione, bez reakcji, nie kontrolował wyciekających z budżetu państwa pieniędzy. Nie dopełniał swoich obowiązków - powiedział.