Aktualności

Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu

16 Września 2018

- Mój Śp. Brat, Prezydent Lech Kaczyński, powiedział kiedyś, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. Tak, to celne słowa. Tutaj, na Pomorzu Zachodnim, trzeba stawiać na patriotyzm lokalny, patriotyzm Pomorza Zachodniego - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie.

Dodał, że wobec osób, które pełnią funkcje w życiu publicznym, trzeba stawiać wymóg zdecydowanego patriotyzmu, który jest podstawą ich motywacji i zaangażowania.

- Ziemia szczecińska, a w szczególności Szczecin, to kolebka Solidarności, a to właśnie Solidarność integrowała tradycję niepodległościową - przypomniał.

Oznajmił, że dziedzictwo, które ma ogromną wartość, trzeba szanować i odnawiać.

- To tu na tej ziemi jest piękna tradycja walki o wolność. Musimy tę tradycję umacniać - podkreślił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce zmienia się system społeczny.

- Mamy w rękach cztery atuty: rozmowy z Polakami, spotkania z nimi, efekty naszych działań i wiarygodność. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy i w samorządzie - oznajmił.

Dodał, że wielką szansą nie tylko dla Pomorza Zachodniego, ale całej Polski, jest otwarcie się na Zachód.

- To przyczyni się do rozwoju tych ziem, ale i całego kraju. Siła gospodarcza nie bierze się z biurowców, ale z przemysłu. Będziemy skutecznie zmieniać ziemię zachodniopomorską – podsumował.