Proponujemy stabilny rząd

- Chodzi o szybki rozwój, który zbliży nas do państw zachodnioeuropejskich. Jest to możliwe przy dobrze prowadzonej polityce. Odnosi się on do każdej dziedziny życia społecznego - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wypowiedzi dla mediów w Koninie.

Prezes PiS mówił o planach utworzenia Ministerstwa Energetyki.
- Energetyka to bardzo ważna i rozwojowa dziedzina. Minister energetyki pod nadzorem premiera będzie prowadził skoordynowaną politykę energetyczną. Rozwój w tym sektorze to nadzieja, m.in. dla Konina, Pątnowa i Adamowa - stwierdził.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na potrzebę budowania wspólnoty.
- Należy odbudować wspólnotę. Właśnie dzięki niej chcemy odnieść sukces. Jej podstawami powinny być solidarność oraz sprawiedliwość - zauważył.

Według Prezesa PiS każdy Polak powinien być równy wobec prawa.
- Prawo jest jedno i musi być w jeden sposób traktowane. Niektóre środki medialne w Polsce kwestionują tę sprawę. Prawo jest równe wobec wszystkich i jeśli wygramy wybory będzie ono właśnie tak stosowane - powiedział.

Jarosław Kaczyński mówił o jakości obecnej ekipy rządzącej i zapewnił o zmianie w razie przejęcia rządów przez PiS.
- Jeżeli polityka jest dziś fatalna, to jest to efekt działania ludzi. Restauracja Sowa i Przyjaciele pokazuje klasę osób, które rządzą. (…) Grupa, która idzie dziś do Sejmu jest odpowiedzialna. To osoby, które swoją pracą udowodniły, że są uczciwe i sprawne. Warto poprzeć naszych kandydatów. Oni wniosą do życia publicznego coś nowego - podsumował Prezes PiS.

Lista aktualności