Problemy można rozwiązywać

- System, który funkcjonuje w Polsce jest wysoce niesprawny i obciążony patologiami. Cały układ społeczny, który powstał w Polsce po 1989 przyniósł naszej ojczyźnie wielkie szkody - mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi.

Prezes PiS zwrócił uwagę na niski odsetek polskiego PKB przekazywanego na inwestycje.

- Tylko około 20% PKB przeznaczane jest na inwestycje, a powinno być przynajmniej 25 - 30%. Oznacza to, że jest mniej miejsc pracy. Musimy dojść do poziomu na jakim są nasi zachodni sąsiedzi. To nasz cel - powiedział.

Jarosław Kaczyński wspominał doświadczenia z czasów, kiedy PiS sprawowało rządy.

- Wierzymy, że damy radę! To nie wynika tylko z wewnętrznego przekonania ale i doświadczeń naszych rządów. Był to doskonały czas w dziejach Polski - szybki wzrost gospodarczy, przywracanie Polakom godności, powrót do normalności także w kwestii etycznej, skuteczna walka z przestępczością i korupcją. Były to po prostu dobre czasy - zauważył.

Prezes zaznaczył, że PiS posiada plan naprawy Polski.

- Nasi przeciwnicy nie mają skonkretyzowanych planów, w przeciwieństwie do nas. Problemy można rozwiązywać. Trzeba jednak mieć projekty, wizję i władze. Dziś jest w naszym kraju tylko jedna formacja, która może podjąć się tego zadania. To Prawo i Sprawiedliwość - podsumował Jarosław Kaczyński.
Lista aktualności