Aktualności

Prezydent Poznania musi być kompetentny. Mamy takiego kandydata

28 Września 2018

- Polskie państwo powstało w Wielkopolsce. Tutaj przez jakiś czas mieściło się jego centrum. Przypomnę, że po przeszło 200 latach pierwsza koronacja króla Polski to też tutaj. Krótko to trwało, później historia zjednoczenia Polski poszła inną drogą, ale tu się rozpoczęła - podkreślił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Poznaniu.

Dodał, że to właśnie w Wielkopolsce powstała specyficzna instytucja – bazar.

- To miejsce, gdzie łączono przedsięwzięcia gospodarcze i kulturalnymi. Tutaj zrodziła się filozofia narodowa. Tu powstała tradycja intelektualna walki o Polskę. (…) Później wielka tradycja pracy organicznej - podkreślił.

Mówiąc o kandydacie PiS na Prezydenta Poznania, oznajmił, że to „znakomicie wykształcony człowiek, znakomity biznesmen, który stworzył największe w Polsce wydawnictwo”.

- Tadeusz Zysk jest zasłużony dla polskiej kultury. Człowiek wiedzy, wielkiego sukcesu indywidualnego. Człowiek, który może powiedzieć, że całkowicie się swojej działalności spełnił i może się poświęcić Poznaniowi w sposób merytoryczny i bez zacięcia do ideologicznych krucjat. Prezydent Poznania musi być obiektywy, kompetentny. Mamy takiego kandydata. Tutaj w Poznaniu musi zwyciężyć Tadeusz Zysk - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że w nadchodzących wyborach są tak naprawdę dwa programy.

- Jeden nazywa się „anty-PiS”, a drugi nazywa się „Polska”. Nasz program, który mamy dla Poznania, dla Wielkopolski i dla Polski, rozwijamy w wielu dziedzinach i w wielu obszarach, bo on stanowi rzeczywiście podstawę rozwoju, podstawę polityki społecznej i wreszcie podstawę bezpieczeństwa - wewnętrznego i zewnętrznego - oznajmił.