Aktualności

Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje politykę czynną

30 Września 2018

- Jest w Polsce jedna partia, która w sposób konsekwentny reprezentuje politykę czynną. To Prawo i Sprawiedliwość - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Bydgoszczy.

Dodał, że „jeśli ktoś nie ma prawdziwych idei, nie jest ideowy, to kieruje się interesami. A koniunkturalizm jest rzeczą niedobrą”.

- Koniunkturalizm jest rzeczą niedobrą, bo oznacza, że w gruncie rzeczy w miejsce idei wchodzą zawsze interesy. Jak ktoś nie ma prawdziwych idei, jak nie jest ideowy, to kieruje się interesami, czasem tylko własnymi, prywatnymi, czasem wąskogrupowymi, ale na pewno nie społecznymi - oznajmił.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że lata rządów PO-PSL, 2007-2015, doprowadziły do fali wyprzedaży polskiego majątku.

- Powolny proces oddolnej i samoistnej reindustrializacji, który postępował, został zahamowany. Od podstaw tworzymy nowoczesny przemysł, także tutaj, w Bydgoszczy - powiedział.

Zaznaczył, że „nigdy jeszcze tak niewielu nie zabrało tak wiele tak licznym”.

- To bardzo smutna refleksja o rządach naszych poprzedników. Rząd Prawa i Sprawiedliwości odebrane „mafiom i oszustom” środki przeznaczył na m.in. politykę społeczną i rozwojową - poinformował.

- My, Prawo i Sprawiedliwość, walczymy o tę naszą Rzeczpospolitą marzeń, o taką Rzeczpospolitą, jaką wymarzyli sobie nasi przodkowie - zakończył.