Pracujemy dla Polaków

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej został wyemitowany nowy spot Prawa i Sprawiedliwości „Pracujemy dla Polaków” dotyczący rolnictwa. W czasie prezentacji głos zabrali szef sztabu PiS Stanisław Karczewski, posłowie PiS Henryk Kowalczyk i Krzysztof Jurgiel.

Henryk Kowalczyk mówił o dopłatach bezpośrednich z Unii Europejskiej.
- W treści spotu pojawia się problem nierówności dopłat bezpośrednich. Ostatnio ukazał się komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, określający wysokość dopłat na 2015 r. Do tej pory słyszeliśmy, że będą one większe, jednak nadal są mniejsze niż w innych krajach. (…) Dopłaty dla rolników niemieckich są zróżnicowane, wynoszą średnio 315 euro. W Polsce jest to 218 euro - jasno widać, że to prawie 100 euro mniej. Jak w takim razie polscy rolnicy mają konkurować? – pytał.

Krzysztof Jurgiel poinformował o utworzeniu raportu na temat funkcjonowania polskiego rolnictwa w latach 2007-2015.
- Zespół monitorował przez ostatnie 8 lat funkcjonowanie rządu w sprawie rolnictwa, przygotowaliśmy na ten temat raport. Będzie on przedstawiony na pierwszym posiedzeniu przyszłej kadencji Sejmu - zapewnił poseł.

Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski zwrócił uwagę na bardzo dobrą pracę zespołu zajmującego się rolnictwem.
- PiS od początku istnienia ma program rolny. Jako polityk zajmujący się sprawami zdrowia mogę powiedzieć, że zazdroszczę zespołowi do spraw rolnych, że tak dobrze pracuje. Program rolny jest dobry dla Polski i Polaków. PiS przykłada wielką rolę do spraw rolników i polskiej ziemi - podsumował Karczewski.

Lista aktualności