Pozostało 5 dni do wyborów

Zapraszamy na codzienne podsumowanie wydarzeń politycznych związanych z działalnością kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński udał się do Nowego Targu. Mówił tam m.in. o pakiecie demokratycznym, który zostanie wprowadzony w życie, jeśli PiS wygra wybory parlamentarne.
- Mamy propozycję rządu z mocnym poparciem w parlamencie, rządu współpracy z prezydentem i szanującego opozycję. Chcemy wprowadzić pakiet demokratyczny postulowany przez nas od wielu lat. Ten pakiet będzie umacniał rolę opozycji. To będzie rząd, który nie będzie prowadził żadnych wojen, a który ma plan na zmiany w sferze ekonomicznej, gospodarczej - powiedział.

Jarosław Kaczyński spotkał się także z mieszkańcami Zakopanego, gdzie zwrócił uwagę na sprzedaż Polskich Kolei Liniowych mimo protestów mieszkańców.
- Jeżeli PiS powoła rząd, to uczynimy wszystko, żeby kolejka była znów w polskich rękach. To jest część naszej historycznej własności, dorobku II Rzeczypospolitej. (…) Powinniśmy chronić polską własność. Kapitał zagraniczny jest potrzebny, nie kwestionujemy jego pozytywnej roli w polskiej gospodarce, ale to nie oznacza, że mamy wyprzedawać Polskę - oświadczył.

Jarosław Kaczyński na zakończenie dnia odwiedził Bielsko - Białą. Podczas spotkania mówił między innymi o konieczności wzbudzenia w obywatelach poczucia wiarygodności władzy.
- Pierwszy krok do uzyskania wiarygodności władzy jest najprostszy: wykonać nasze zobowiązania. Musimy uzyskać taki stan, kiedy ludzie będą mogli powiedzieć: ta władza dotrzymuje słowa, jest inna niż poprzednia - stwierdził Prezes PiS.

Beata Szydło wzięła udział w debacie z premier Ewą Kopacz.
- Po ośmiu latach afer i nieudolnych rządów PO, pani przewodnicząca tej partii nie powie wam już niczego innego poza składaniem kolejnych pustych obietnic, straszeniem opozycją, czy o statystykach, o których na jednym ze spotkań wyborczych mama czwórki dzieci powiedziała mi: „wie pani, ja nie włożę statystyki do garnka i dzieci tą statystyką nie nakarmię”. Polacy nie chcą już tego słuchać. Czas odejść na ławkę rezerwowych, pani przewodnicząca - podsumowała debatę Wiceprezes PiS.
Lista aktualności