Pozostało 12 dni do wyborów parlamentarnych

Zapraszamy na codzienne podsumowanie wydarzeń politycznych związanych z działalnością kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odwiedził Pułtusk.
- Jeżeli PiS wygra wybory, ściągniemy Polaków ze Wschodu, zapewnimy im bezpieczeństwo, mieszkania, możliwość normalnego życia. Kiedy byliśmy u władzy, powstała Karta Polaka i inne rozwiązania pozwalające na pielęgnowanie związku z ojczyzną a także powrót do niej. (…) Chcemy, żeby związek emigrantów z Polską był silny, ponieważ mamy nadzieję na ich powrót. (...) Należy podejmować takie decyzje, aby Polacy za granicą mogli brać czynny udział w polskim życiu publicznym - mówił Prezes PiS.

Jarosław Kaczyński udał się także do Ostrołęki, gdzie wedle obietnic miała zostać wybudowana elektrownia.
- To miejsce jest symboliczne, pokazuje w jaki sposób działał mechanizm władz. Używam czasu przeszłego, bo mam nadzieję, że te rządy już się kończą. Ale wolę mówić o przyszłości. (…) W tym momencie powinna trwać budowa elektrowni w Ostrołęce, jednak ze względów od nas niezależnych tak nie jest. Mamy nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy zostanie ona wybudowana - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński na koniec spotkał się z mieszkańcami Makowa Mazowieckiego.
- Dążymy do samodzielnej większości w Sejmie, ponieważ doświadczenia koalicji nie były dobre. Ktoś musi w końcu wziąć odpowiedzialność za Polskę. Liczymy, że Beata Szydło będzie premierem i w dobrych stosunkach z prezydentem Andrzejem Dudą będzie zmieniała nasz kraj - stwierdził Prezes PiS.

Beata Szydło udała się w podróż z Radomia do Warszawy. Pokonała taką samą trasę jak codziennie wielu mieszkańców Radomia, kiedy udają się do pracy.
Dotarliśmy do W-wy po 2,5 godz. jazdy. Jechaliśmy komunikacją zastępczą, potem wsiedliśmy do pociągu i w końcu jesteśmy w Warszawie. W 1936 r. z Radomia do Warszawy można było dojechać pociągiem w 70 min. (…) To jest właśnie sprawdzenie wiarygodności obecnej ekipy rządzącej. (…) Czy w Polsce tak musi być? Czy ta jakość rządzenia i mydlenie oczu jest czymś, co na dobre zagościło w naszym państwie? My mówimy nie. Mamy program, konkretne założenia ustawowe, przygotowanych ludzi. (…) Moja oferta to umowa z Polakami. My będziemy słowa dotrzymywać, działać skutecznie i realizować to, co założyliśmy - mówiła Wiceprezes PiS po zakończeniu podróży.

Beata Szydło wzięła udział w Q&A zorganizowanym przez redakcję „Rzeczpospolita”. Podczas tego wydarzenia odpowiadała na pytania użytkowników Facebook’a.

Mariusz Błaszczak spotkał się z mieszkańcami Ząbek. W spotkaniu udział wziął również poseł Jacek Sasin. Przed spotkaniem Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS złożył kwiaty pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Dariusz Piontkowski wziął udział w dyskusji na temat przyszłości szpitala w Łapach w gronie radnych powiatu, przedstawiciela zarządu powiatu, samorządów gminnych, z udziałem dyrektora podlaskiego NFZ. Rozmawiano na temat uniknięcia likwidacji szpitala. W połowie listopada ma pojawić się plan restrukturyzacji placówki, zakładający utrzymanie dotychczasowych oddziałów, ale także poszerzenie profilu działalności placówki o zakład opiekuńczo - leczniczy i podstawową opiekę lekarską.

Lista aktualności