Pozostało 11 dni do wyborów parlamentarnych

Zapraszamy na codzienne podsumowanie wydarzeń politycznych związanych z działalnością kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński udał się do Konina, gdzie zapowiedział utworzenie Ministerstwa Energetyki w razie wygranych wyborów parlamentarnych.
- Energetyka to bardzo ważna i rozwojowa dziedzina. Minister energetyki pod nadzorem premiera będzie prowadził skoordynowaną politykę energetyczną. Rozwój w tym sektorze to nadzieja, m.in. dla Konina, Pątnowa i Adamowa - powiedział Prezes PiS.

Jarosław Kaczyński odwiedził także Leszno, gdzie mówił o planach partii związanych z kryzysem demograficznym, ekonomicznym czy polityką międzynarodową.
- Mamy plan budowy mieszkań, aby zmniejszyć kryzys demograficzny. Przygotowaliśmy także wielki projekt ekonomiczny, który da ludziom pracę, bo jej brak jest jednym z najbardziej palących problemów. (…) Jesteśmy gotowi bronić naszych interesów na arenie międzynarodowej. Dzisiaj, kiedy grożą nam różne niebezpieczeństwa, kiedy niektórzy własne błędy chcą przerzucać na nasz kraj, ta obrona jest szczególnie ważna - oświadczył.

Jarosław Kaczyński zakończył ten dzień wizytą w Kaliszu.
- Akcja dyfamacji Polaków stosowana jest dziś na ogromną skalę. Nie ma w zasadzie żadnego przeciwdziałania ze strony państwa i elit. Musimy bronić naszej tożsamości w programach nauczania, polityce kulturalnej, ale także i na zewnątrz. (…) Wpędza się nas w kompleksy. To nazywa się pedagogiką wstydu. Polaków nie uczy się historii, próbuje się oderwać ich od niej i dlatego należy bronić naszej historii i narodowej godności - oświadczył Prezes PiS.

Stanisław Karczewski przedstawił w restauracji „Ewa & Przyjaciele”, czyli miejscu, w którym ukazane są wszystkie afery rządów PO-PSL nowy spot PiS.
- Polacy powinni poznać prawdziwe afery Platformy Obywatelskiej. Partia ta odwracała się tyłem do ludzi, od społeczeństwa. W ten sposób rządziła przez 8 lat - stwierdził szef sztabu PiS.

Iwona Arent wzięła udział w malowaniu ścian w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jedwabnie, kontynuując tym samym akcję rozpoczętą przez Wiceprezes PiS Beatę Szydło. Następnie posłanka złożyła kwiaty pod pomnikiem ofiar mordu w Katyniu i katastrofy w Smoleńsku oraz na grobie znanego działacza PiS śp. Grzegorza Rusinowskiego.
Lista aktualności