Pozostało 10 dni do wyborów parlamentarnych


Zapraszamy na codzienne podsumowanie wydarzeń politycznych związanych z działalnością kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.


Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Brzezin, gdzie mówił m.in. o możliwości szybszego rozwoju Polski.

- Mają rację ci, którzy mówią, że Polska mogłaby się dużo szybciej rozwijać, że różnego rodzaju przedsięwzięcia mogłyby być w Polsce dużo tańsze, że moglibyśmy po prostu szybciej iść do przodu. Trzeba działać w skali miasta, trzeba działać w skali regionu, trzeba działać w skali kraju i my zapowiadamy takie działania - stwierdził.


Jarosław Kaczyński tego dnia udał się także do Łasku. Podniósł tam kwestię rozbudowania polskiej armii.

- Będziemy chcieli by polska armia się rozbudowywała. Czasy są takie, że musimy mieć znacznie silniejszą armię niż teraz. To będzie kosztować. Ale wniesie to dużo do naszego życia. Rozbudowa armii to korzyść dla przemysłu, gospodarki, zwiększenie miejsc pracy i co najważniejsze - naszego bezpieczeństwa - powiedział.


Jarosław Kaczyński zakończył dzień wizytą w Łodzi. Mówił tam m.in. o niskim odsetku polskiego PKB przekazywanym na inwestycje.

- Tylko około 20% PKB przeznaczane jest na inwestycje, powinno być to chociaż 25 ¬ 30%. W
wielu europejskich krajach jest to znacznie więcej. Oznacza to, że jest mniej miejsc pracy. Musimy dojść do poziomu na jakim są nasi zachodni sąsiedzi. To nasz cel - zapowiedział Prezes PiS.


Beata Szydło podziękowała i złożyła życzenia nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

- Pokazywanie młodym ludziom i dzieciom świata, nauka pokonywania trudności, dążenia do celu, realizacji własnych marzeń i ambicji, wartości i zasad to wielka odpowiedzialność. To misja, to służba. W Dniu Edukacji Narodowej chcę za to wszystko podziękować nauczycielom, pedagogom, wychowawcom - mówiła Wiceprezes PiS.


Stanisław Karczewski, Henryk Kowalczyk i Krzysztof Jurgiel zaprezentowali spot pt. "Pracujemy dla Polaków" adresowany do rolników.

- PiS od początku istnienia ma program rolny. Jako polityk zajmujący się sprawami zdrowia mogę powiedzieć, że zazdroszczę zespołowi do spraw rolnych, że tak dobrze pracuje. Program rolny jest dobry dla Polski i Polaków. PiS przykłada wielką rolę do spraw rolników i polskiej ziemi - powiedział szef sztabu PiS.


Mariusz Błaszczak, Jan Żaryn i Magdalena Merta zorganizowali konferencję prasową, której tematem była edukacja historyczna w szkołach.

- Postulujemy wprowadzenie kursu nauczania historii w szkołach średnich. Uważamy, że bez znajomości historii tracimy swoją tożsamość. Postulujemy także to, żeby przestrzegać w sferze międzynarodowej tępienia kłamstw na temat naszej przeszłości. Wrócimy do projektu ustawy, który został złożony w 2013 roku o karaniu z urzędu tych, którzy posługują się kłamstwem na przykład w sprawie "polskich obozów koncentracyjnych" - oświadczył Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

Jan Szyszko, Anna Stefańska i Paweł Sałek wzięli udział w konferencji prasowej na temat obrony polskich lasów i polskiej ziemi.

- To nie fikcja, ale realny scenariusz, który właśnie się dokonuje. Przedsiębiorstwo Lasy Państwowe najprawdopodobniej zbankrutuje jeszcze przed 1 maja 2016 roku, czyli dniem, z którym nastąpi uwolnienie obrotu ziemią rolną i leśną - przestrzegał Jan Szyszko.
Lista aktualności