Aktualności

Potrzebne są wielkie ambicje. Chcieć, to móc

07 Października 2018

- Niejednokrotnie udowodniliśmy, że to, co dla innych jest niemożliwe, dla nas jest do wykonania. Wprowadziliśmy program Rodzina 500+, obniżyliśmy wiek emerytalny. Trzeba mieć wielkie ambicje i chcieć więcej - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Rzeszowie.

Dodał, że można zrobić naprawdę dużo przy dobrej współpracy rządu z samorządem.

- Dzisiaj Podkarpacie jest na 12 miejscu wśród polskich województw. Ale ma tradycje również przemysłowe. Trzeba wybudować nową infrastrukturę. Przy współpracy na różnych szczeblach można to zrobić - oznajmił.

Podkreślił, że w Polsce już od lat jest taka niewykorzystana szansa, o której PiS mówi od dawna.

- Potrzebne są wielkie ambicje. Ferensizm nie wystarczy. Mamy tutaj kandydata na prezydenta Rzeszowa, który może ten ferensizm przełamać - stwierdził.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że PiS jest partią polską.

- Staramy się naprawiać Rzeczpospolitą w sposób realny i widoczny. Nasze wielkie programy społeczne i infrastrukturalne pozwalają nam rozwijać Polskę. Dążymy do ideału, którego chcieli dla nas nasi przodkowie - oznajmił.

Podkreślił, że w wyniku usprawnienia instytucji państwa, uszczelnienia systemu podatkowego, nie tylko VAT, ale też CIT i PIT, do samorządów wpływa dużo więcej pieniędzy.

- My chcemy iść drogą Lecha Kaczyńskiego, który w 2005 roku, przed Zgromadzeniem Narodowym powiedział, że musimy odbudowywać nasze państwo w oparciu o ideę solidarności, sprawiedliwości i uczciwości - to są źródła naszej siły - powiedział.