Polska nie potrzebuje rewolucji, a dobrych rządów

- Nie warto mówić o ważnych dla rolnictwa sprawach i podkreślać jego roli tylko podczas dożynek, kiedy wielu polityków rządzących przyjeżdża na wieś, przekonując jak bardzo leżą im na sercu jej sprawy. A kiedy toczy się codzienne życie, potrzebne jest realne działanie, którego nie ma - mówiła Beata Szydło podczas dzisiejszych dożynek w Strumieniu.

W swoim przemówieniu kandydatka PiS na premiera przedstawiła projekty dwóch ustaw: ”O zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego” i „O zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz ustawy o opłacie skarbowej”.

Parlamentarzystka mówiła o konieczności wyznaczenia dobrego gospodarza kraju.

- Trzeba podkreślić jedną rzecz - polska wieś potrzebuje dobrego gospodarza. Tutaj mieszkają i pracują wspaniali ludzie, ale musi być ten jeden gospodarz, który będzie stał na czele rządu i zarządzał Ministerstwem Rolnictwa, który będzie pamiętał o tym, czego dzisiaj potrzebują rolnicy - stwierdziła.

Wiceprezes PiS odniosła się również do tegorocznych problemów rolników.

- Wiadomo jaki mamy rok, jest susza. Rolnicy nie mają wsparcia, nie mają pomocy. Deklaracje, które są składane, nie przekładają się na rzeczywistą pomoc, bo wielu jej po prostu nie otrzyma. Państwo musi nie tylko mówić, ale też realnie działać i wspierać rolników wtedy, kiedy oni tego potrzebują - zauważyła.

Beata Szydło zwróciła uwagę na nierówne traktowanie polskich rolników w Unii Europejskiej.

- Obowiązkiem rządzących jest przedstawić temat dopłat na forum Unii Europejskiej i doprowadzić do wyrównania szans z rolnikami z innych krajów - podkreśliła.

- Polska nie potrzebuje rewolucji a dobrych rządów - podsumowała Wiceprezes PiS.

 

Do pobrania projekty ustaw:
Ustawa o zmianie ustawy o ksztaltowaniu ustroju rolnego
Ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych

Lista aktualności