Polsce potrzebna jest możliwość podejmowania decyzji obywateli o tym, jaka jest Polska

- Wszyscy podtrzymaliśmy wolę i chęć, by padły dodatkowe pytania w referendum. Prezydent wykazał ogromną wolę postawienia tych pytań, ale to jego decyzja i na nią czekamy. Chcę powiedzieć, że dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Przyszliśmy w imieniu obywateli, w ważnej sprawie społecznej. To, co dziś jest Polsce potrzebne, to zadbanie o to, by obywatele mogli decydować o tym, jaka jest Polska - mówiła Beata Szydło po wtorkowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskodawcami obywatelskich inicjatyw rozszerzenia referendum, które cieszyły się największym poparciem.

W spotkaniu oprócz wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości udział wzięli między innymi szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz Karolina i Tomasz Elbanowscy.

Beata Szydło przypomniała, że pod wnioskami obywatelskimi zebrano 6 milionów podpisów, które zostały przez rząd zlekceważone.

- Powtarzamy to pytanie w imieniu wszystkich obywateli, dla których te pytania są ważne. Rozmawialiśmy z panem prezydentem o możliwości zadania tych pytań, by obywatele mieli możliwość wypowiedzenia się w tych sprawach – informowała.

Swoje zdanie odnośnie spotkania wyraził Piotr Duda.

- Wreszcie mamy prezydenta RP, który spotyka się ze swoimi obywatelami – a w tym przypadku pełnomocnikami, którzy są tutaj w imieniu milionów, którzy podpisali się pod tymi postulatami. Pan prezydent Komorowski nie raczył się konsultować z nami w tym temacie. Przypominam demonstrację z maja 2012 roku. To był prezydent Platformy. Prezydent Andrzej Duda nie zmienił swojego zaangażowania w sprawy społeczne, to prezydent, który widzi sprawy społeczne – zaznaczył.

Nadzieję na dodanie do referendum pytania o zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków wyraziła Karolina Elbanowska, która wraz z mężem Tomaszem Elbanowskim walczy o przywrócenie poprzednich regulacji.

- Widzimy światło w tunelu. (…) Chcemy tylko jednego: by dano nam wolny wybór. Dziś widzimy, że jest nadzieja na to, by to się zmieniło, by nasze dzieci nie musiały uczestniczyć w eksperymencie zmianowym - wykazywała Elbanowska.

Lista aktualności