Aktualności

Platforma Obywatelska deklaruje tylko puste obietnice

02 Października 2018

- Pytam Platformę Obywatelską: czy naprawdę nie macie cywilnej odwagi, by powiedzieć uczciwie Polakom, co z wiekiem emerytalnym zrobicie? Co zrobicie z programem Rodzina 500+? Czy wy rzeczywiście jesteście w stanie składać puste obietnice przy okazji każdych wyborów - czy to wyborów samorządowych, czy to wyborów parlamentarnych, czy to wyborów do europarlamentu? - pytała Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek podczas konferencji prasowej.

- Czy was nie stać na cywilną odwagę, tylko na nieustanne powielanie kłamstwa, na mamienie Polaków, tylko i wyłącznie po to, żeby utrzymać władzę w samorządach? - dopytywała opozycję.

Przypomniała, że na konferencji prasowej w Krakowie, Grzegorza Schetyna mówił, że nie będą ponownie podwyższać wieku emerytalnego, ale dla wszystkich, którzy zechcą pracować, przygotowują odpowiednie zachęty.

- Było to 30 września, a co dzieje się 1 października? Otóż 1 października nikt inny, tylko Sławomir Nitras (...) w poranku TOK FM mówi, iż „obniżenie wieku emerytalnego przez PiS było błędem i czysto populistycznym zagraniem" - podkreśliła.

- Platforma Obywatelska deklaruje tylko puste obietnice - powiedziała.