Państwo powinno stać po stronie pacjentów

- Chciałam was poprosić o to, żebyśmy dalej poszli tą drogą. Żeby nasza biało-czerwona drużyna się powiększała. Niech każdy przekona trzy osoby, one przekonają kolejne i będą nas tysiące, a wkrótce miliony – mówiła Beata Szydło podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Lublina.

Konferencja z dziennikarzami zorganizowana została obok nowego budynku Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Lokalizacja ta miała szczególne znaczenie, ponieważ zaraz po oddaniu obiektu do użytku, okazało się, iż szpital ze względu na brak pieniędzy nie będzie mógł wykorzystywać inwestycji w pełnym zakresie.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera mówiła o proponowanych zmianach w służbie zdrowia.

- Chcemy, żeby odpowiedzialność za finansowanie służby zdrowia wzięło państwo. Środki trafiałyby poprzez wojewodów do jednostek służby zdrowia. Państwo powinno stać po stronie pacjentów, a nie tworzyć nieludzkie procedury- podkreślała, wskazując na potrzebę likwidacji NFZ.

Beata Szydło odniosła się również do zlekceważenia przez ministra rolnictwa problemów rolników, którzy w czasie suszy pozostawieni zostali sami sobie, bez żadnego wsparcia ze strony rządu.

- Nie ma żadnej woli pomocy. Sformułowania ministra rolnictwa, który powiedział, że nie wie, kiedy rolnicy otrzymają pomoc, bo musi o to zapytać w Brukseli, są dla mnie nie do przyjęcia- punktowała.

Wicepremier Prawa i Sprawiedliwości przypomniała również o postulacie zamieszczenia w referendum dodatkowych pytań.

-Uważam, że pytania powinny być zadane Polakom, bo oni o to wnioskowali. To jest mój obowiązek jako polityka, żeby stanąć po stronie obywateli i zrobić wszystko, żeby mogli się wypowiedzieć w ważnych sprawach- tłumaczyła.

Tego samego dnia Beata Szydło odwiedziła również Łuków i Ryki.

Lista aktualności