Aktualności

Obok głównych arterii budujemy także drogi lokalne, gminne i powiatowe

17 Października 2018

- Otwarcie odcinka drogi S8 i rozbudowa dróg lokalnych podniosą standard życia Polaków do poziomu prawdziwie europejskiego - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego przy węźle Wyszków Północ.

Dodał, że w najbliższych dniach kolejny odcinek S8 będzie przejezdny.

- Z ogromną przyjemnością chcę powiedzieć, że dwa przepiękne polskie miasta Warszawa i Białystok zostaną w końcu połączone drogą ekspresową - oznajmił.

Zauważył, że przejazd tego odcinka trasy był do tej pory uciążliwy ze względu na korki, ale teraz zostanie to zmienione.

- Trzeba, obok głównych arterii, budować także drogi lokalne, gminne i powiatowe, które jak krwiobieg doprowadzają do nich ruch z małych miejscowości - stwierdził.

Dodał, iż w realizacji tego celu ma pomóc Fundusz Dróg Samorządowych.

- Ten wielki fundusz, który utworzyliśmy, to ok. 6,5 mld zł. W kolejnym roku będziemy zasilać go tak, żeby nasze wydatki na drogi lokalne i remonty dróg były wielokrotnie większe, może nawet do 10 razy większe, niż w czasach naszych poprzedników - poinformował.

Podkreślił, że będzie to wielki skok cywilizacyjny w poprawie komunikacji dla wszystkich mieszkańców Polski powiatowej, północnego Mazowsza.

- Przy realizacji tego celu przewiduję bliską współpracę z samorządami. To jest nasze zobowiązanie na kolejne 3-4 lata - podsumował.