Nasz rząd nie będzie prowadził żadnych wojen

- Plany, które były sformułowane za czasów naszego rządu przewidywały budowę trasy Luboń-Rabka, dobudowanej później do Nowego Targu. Wyeliminowano to z planów na lata 2008-2015, a w nowym projekcie 2015-2023 nie ma odcinka, który byłby częścią od Rabki do Nowego Targu. (…) Władze powołują się, że ten odcinek nie jest objęty siecią TNT, więc nie może być finansowany z środków europejskich - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Targu.

Prezes PiS stwierdził, iż Podhale jest „perłą Polski”.
- Ta perła powinna być zadbana i odpowiednio oprawiona, a nie niestety nie jest. My to zmienimy, jeśli dojdziemy do władzy. Te sprawy zostaną wpisane do planów, które będziemy negocjować z UE, (…) będziemy też sięgali po własne środki - stwierdził.

Jarosław Kaczyński mówił o pakiecie demokratycznym, który zostanie wprowadzony w życie, w razie wygranej w październikowych wyborach.
- Mamy propozycję rządu z mocnym poparciem w parlamencie, rządu współpracy z prezydentem i szanującego opozycję. Chcemy wprowadzić pakiet demokratyczny postulowany przez nas od wielu lat. Ten pakiet będzie umacniał rolę opozycji. To będzie rząd, który nie będzie prowadził żadnych wojen, a który ma plan na zmiany w sferze ekonomicznej, gospodarczej - oświadczył Prezes PiS.

Lista aktualności