Aktualności

Nasz cel to #DobraZmiana w samorządach

17 Października 2018

- Przed nami bardzo ważne wybory. Naszym celem jest to, aby dobra zmiana pojawiła się także na szczeblach samorządu, aby ta polityka rozszerzała się pro publico bono, dla dobra publicznego, a nie jakichś partykularnych interesów - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie Polsat News.

Dodał, że potrzebna jest synergia, która ma służyć dogonieniu państw zachodniej Europy.      

- Współpraca między rządem, a samorządem jest konieczna. Bardzo często, różnych spraw, które są ważne z punktu widzenia województwa, albo nawet całego kraju, nie można załatwić tylko dlatego, że samorządy nie są w stanie porozumieć się albo między sobą, albo z władzą centralną - oznajmił.

Podkreślił, że temat Polexitu jest przywoływany ze względów propagandowych i szkodzi Polsce.

- Zawsze byliśmy proeuropejscy. Natomiast doskonale wiemy, że trzeba zabiegać o własne interesy i my to robimy, tak jak wszystkie państwa UE - stwierdził.

Zaznaczył, że Premier Mateusz Morawiecki współpracował z Prawem i Sprawiedliwością od lat.

- Pomagał w przygotowaniu programu ekonomicznego i następnie dokonał rzeczy naprawdę wielkich i to nie jako premier, bo zaczął jako minister finansów. Doprowadził do tego, że uzyskaliśmy środki, które umożliwiają nam zajęcie pierwszego miejsca na świecie, jeżeli chodzi o politykę społeczną - przypomniał.

Dodał, że Premier Morawiecki przyczynił się do tego, że dzisiaj sytuacja Polski w różnych aspektach społecznych i gospodarczych jest dużo lepsza.

W rozmowie pojawił się też temat Marszu Niepodległości.

- Chcemy, żeby 11 listopada, w Święto Niepodległości był jeden, wspólny, wielki marsz. Widzę siebie w takim marszu razem z tymi wszystkimi, którzy reprezentują istotne kierunku polityczne - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.