Najbardziej liczy się rozmowa z Polakami

- Przez ostatnie godziny przed wyborami najbardziej liczy się rozmowa z Polakami - powiedziała Wiceprezes PiS Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Pile. - Sprawy gospodarcze, sprawy przedsiębiorców, powinny być numerem jeden - dodała.

Szydło zwróciła uwagę, że „premier Ewa Kopacz jeździ po kraju i tylko mówi o PiS”. - Dziękuję za promocję, ale zamiast tego premier Kopacz powinna mówić prawdę o tym, co planuje - zaznaczyła. Odniosła się tym samym do planów PO dotyczących wprowadzenia podatku katastralnego. - Niech powie o jego szczegółach. Mówi enigmatycznie: „będziecie płacić 10 proc. podatek”, potem minister finansów tłumaczy, że to nie będzie 10 proc., ale od 10 do 39 proc. jak widać szczegółów nie znamy, może w 2017, może 2020 - mówiła Beata Szydło. - Tymczasem dziś szef Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy ministrze finansów prof. Bogumił Brzeziński powiedział, że w Polsce trzeba wprowadzić podatek katastralny, czyli podatek od wartości nieruchomości. Co oznacza tyle, że wszyscy będziemy płacić dużo wyższe podatki - dodała.

Wiceprezes PiS przypomniała, że „jeszcze w czerwcu przedstawiciele rządu zapewniali, że na pewno nie będzie takiego podatku.” - Poseł Andrzej Adamczyk, który startuje z naszej listy w Małopolsce, a który jest wiceszefem komisji infrastruktury, pytał bardzo dokładnie o to i wyliczył, że jeżeli dzisiaj ktoś płaci podatek za mieszkanie 100-200 zł, to po wprowadzeniu podatku katastralnego będzie płacił ok. 3 tys. - zaznaczyła Szydło.

Lista aktualności