Aktualności

Marką Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność

27 Października 2018

- Każdy, kto ocenia tę kampanię rzetelnie i uczciwie, przyzna, że to sukces Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy partią, która po raz pierwszy od 1989 roku osiągnęła taki historyczny wynik w wyborach samorządowych - powiedział Szef Sztabu Wyborczego PiS Tomasz Poręba, który był "Gościem Wiadomości" w TVP info.

Dodał, że była to bardzo intensywna i dobra kampania.

- Objechaliśmy całą Polskę, zorganizowaliśmy mnóstwo konwencji regionalnych, ale co najważniejsze - spotykaliśmy się z tysiącami Polaków, rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy o Polsce - oznajmił.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w 9 sejmikach, w 162 powiatach, gdy w 2014 roku było ich tylko 102.

- To gigantyczny sukces, który - jestem przekonany - przełoży się na to, że dobra zmiana i dobry pomysł na Polskę zejdzie do samorządów - stwierdził.

Podkreślił, że marką Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność i to, że dotrzymuje słowa w rządzie, więc dotrzyma też w samorządzie.

- To, co obiecaliśmy, konsekwentnie realizujemy. Także jeśli chodzi o mieszkańców wsi - począwszy od obniżenia wieku emerytalnego poprzez wielkiego Planu Dla Wsi, który jest i będzie kontynuowany - powiedział.

Poinformował, że w czasie kampanii wyborczej, obowiązkiem każdej partii jest przypominanie o tym, co mówili konkurenci polityczni.

- PO kilka lat temu powiedziała, że chce przyjmować nielegalnych imigrantów. Jej prezydenci podpisali specjalną deklarację w tym temacie. PiS jako partia wiarygodna ten temat rozwiązała, zobowiązaliśmy się, że nie przyjmiemy nielegalnych imigrantów i to się nam na poziomie Brukseli udało rozwiązać - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu z Szefem Sztabu Wyborczego PiS Tomaszem Porębą.