Aktualności

Łódź to miasto, któremu można nadać blask

29 Września 2018

- Musimy budować jedność łódzkiego społeczeństwa wokół tradycji. Samorząd ma sens tylko wtedy, kiedy stoi za nim wspólnota, która kontroluje samorząd. Tylko wtedy może on działać dobrze - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Łodzi.

Przypomniał, że Łódź jest miastem, w którym zaczynał się polski przemysł, gdzie wystąpił gwałtowny rozwój - od wsi, do drugiego miasta w Królestwie Polskie.

- To tradycja wolnościowa, demokratyczna, do której zawsze warto nawiązywać. Jednocześnie było to miasto szczególne w PRL, które po 1989 roku przeżyło załamanie. Prób naprawy było wiele, ale wielkiego programu dla Łodzi, jej rewitalizacji nie było - oznajmił.

Dodał, że propozycje Prawa i Sprawiedliwości to nie tylko rozwiązanie problemów, ale też wizja i perspektywa pięknej Łodzi, która miałaby być jedną ze wspaniałych wizytówek naszego kraju.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wielkim programem PiS jest przywrócenie miastu i całemu województwu przemysłowej tożsamości.

- Wszyscy płyniemy na tej jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska. Potrzebujemy waszego wsparcia, waszych głosów. Dzięki temu możemy doprowadzić do szybszego rozwoju, gdzie wysiłki władz są zwielokrotnione - stwierdził.

Podkreślił, że „ku takiej Polsce musimy zmierzać ciężką pracą”.

- Takie było marzenie naszych przodków i takie jest zadanie naszych wnuków. Taka Polska będzie, taką Polskę budujemy. Ku wielkiej Łodzi! Ku wielkiej Polsce! - zakończył.