Aktualności

Idziemy do przodu i zmieniamy Polskę

27 Października 2018

- Idziemy do przodu i zmieniamy Polskę. Likwidujemy patologie, prowadzimy uczciwą politykę społeczną. Mamy wielkie sukcesy ekonomiczne. Chcemy dojść do sytuacji, w której nikt nie będzie musiał wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu lepszego życia - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Sanoku.

Dodał, że nie byłoby "dobrej zmiany" gdyby nie Śp. Prezydent Lech Kaczyński.

- Cały ten mechanizm polityczny został uruchomiony, a później wspierany przez Lecha Kaczyńskiego, przez jego sukcesy, przez jego umiejętności, przede wszystkim przez jego głęboką wiarę, że można i trzeba Polskę zmienić, że 89 rok, to dopiero początek, a nie koniec tych zmian - oznajmił.

Podkreślił, że uczciwa polityka społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do tego, że w Polsce niemalże nie ma dzieci żyjących w nędzy, a różnice społeczne się zmniejszyły.

- Bardzo wiele rodzin uzyskało możliwość normalnego funkcjonowania, rosną płace oraz tempo rozwoju gospodarczego. Porządkujemy system finansowy, który okazuje się dzisiaj nieporównywalnie bardziej wydajny - stwierdził.

Kontynuował, iż należy zapewnić Polakom, którzy mieszkają w różnych częściach kraju, a których ogromna część mieszka na wsi i w mniejszych miastach, równe szanse.

- Ten proces już dzisiaj następuje. Wspólne środki mogą być lepiej wykorzystywane na rzecz polityki zrównoważonego rozwoju. Jeśli tu w niedzielę, 4 listopada ponownie zwycięży burmistrz Tadeusz Pióro, to będzie krok w tym kierunku - poinformował.

Zaznaczył, że sukces Tadeusza Pióro będzie sukcesem Sanoka, ziemi sanockiej, Podkarpacia i Polski.

- Musi on kontynuować swoją pracę na rzecz Sanoka, w przeciwnym razie byłoby to zmarnowanie wielkiej siły. Dlatego proszę was, abyście te ostatnie dni przed głosowaniem spędzili czynnie. Byście zachęcali przyjaciół, znajomych, sąsiadów, osoby, z którymi pracujecie, wszystkich, których można do pójścia do urn i do głosowania na Tadeusza Pióro - powiedział.