Aktualności

Głos oddany na listę Prawa i Sprawiedliwości to strzał w 10!

16 Października 2018

- Strzał w 10, czyli głos oddany na listę Prawa i Sprawiedliwości, będzie najcenniejszym strzałem. Polska ma przed sobą olbrzymią szansę. Chcemy, aby osiągnęła w końcu to, co jej się należy - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Elbląga.

Podkreślił, że dobra zmiana oznacza, aby rządzić uczciwie i działać pro publico bono, a nie w interesie jakichś wąskich grup, czy też w interesie indywidualnym.

- To znaczy także, by ludzie, którzy rządzą, byli ludźmi odpowiedzialnymi, niezależnymi. Naszym celem jest to, aby dobra zmiana została wprowadzona także do samorządów, i taki jest sens tych pierwszych wyborów - oznajmił.

Dodał, że Polska ma szansę w stosunkowo krótkim czasie znaleźć się na poziomie państw zachodnioeuropejskich.

-  Warunkiem realizacji tego scenariusza jest konsolidacja polskiego społeczeństwa oraz polskiej władzy. Samorządy i władze rządowe muszą współpracować w celu zrealizowania tego wielkiego przedsięwzięcia. Tutaj symbolem może być przekop przez Mierzeję Wiślaną - podkreślił.

Zaznaczył, że bardzo ważną rzeczą jest to, aby za samorządami stały realne wspólnoty mieszkańców gmin, miast, województw.

- Te wspólnoty trzeba umacniać. Musimy budować mocny Polski patriotyzm w skali kraju i na poziomie lokalnym - stwierdził.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość „prowadzi politykę taką, jaką zapowiadało”.

- Idziemy do przodu we wszystkich dziedzinach, w tym także w polityce gospodarczej. Niedawno zostaliśmy postawieni przez ważną instytucję na pierwszym miejscu jeśli chodzi o politykę społeczną. Kontynuujemy proces modernizacji służb mundurowych. Ukróciliśmy oszustwa podatkowe, przez które Polska wiele traciła - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.