Aktualności

Dobra zmiana musi zejść do samorządów

14 Października 2018

- Dobra zmiana ma kilka sensów, m.in. społeczny - pomoc rodzinie i najsłabszym, obywatelski - aby nasza demokracja przestała być sferą manipulacji, ekonomiczny - przyśpieszenie rozwoju Polski oraz narodowy - aby nasz kraj był państwem podmiotowym - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego w Krakowie.

Dodał, że najbliższe wybory mają służyć temu, aby dobra zmiana zeszła do samorządów.

- Nie ma państwa demokratycznego bez samorządów. Samorządy, które są władzą najliczniejszą i mają ten najbardziej bezpośredni kontakt z obywatelem, mają rolę szczególną - stwierdził.

Podkreślił, że poseł Małgorzata Wassermann jest znakomitym kandydatem na Prezydenta Krakowa.

- Sądzę, że nie ma w Polsce osoby równie dobrze przygotowanej zarówno pod względem merytorycznym, moralnym jak właśnie pani poseł. Pokazała to swoją wieloletnią działalnością społeczną, także tą zapomnianą, odnoszącą się do spraw tzw. sprzedanych lokatorów - przypomniał.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości daje słowo i go dotrzymuje.

- Udowodniliśmy to w rządzie, a teraz chcemy udowodnić w samorządzie. Pokazaliśmy, że państwo polskie może wyrwać się z kręgu niemożności. Nasi poprzednicy nie zrobili prawie nic, aby poprawić jakość powietrza, my to zmieniamy. Potrzebujemy nowych miejsc pracy, dobrej infrastruktury, innowacyjności i dążymy do tego - oznajmił.

Dodał, że "mamy dziś szansę na suwerenność we wszystkich dziedzinach życia".

- Obiecujemy wszystkim Rodakom, że będziemy szli śladami naszych Bohaterów, którzy marzyli o tym, aby Polska była silna, dumna, zasobna i szczęśliwa - podsumował.