Czas najwyższy, aby zacząć naprawę Polski

- Bardzo często słyszymy od polityków PO: „nie da się”, a ja mówię, że czas, aby przestać jęczeć, narzekać. Trzeba wziąć się do roboty. Damy radę. Czas najwyższy, aby zacząć naprawę i zacząć ją od dzisiaj - mówiła Beata Szydło podczas konferencji zorganizowanej w Pcimiu, gdzie wraz z załogą Szydłobusa pomagała w remoncie szkoły podstawowej.

- Szkoła nie nadawała się do użytku, został zniszczony dach. Wójt Daniel Obajtek wystąpił do ministerstwa o wsparcie, ale przeciągające się procedury doprowadziły do tego, że decyzja zapadła dopiero w czerwcu. Teraz przetarg musi zostać ogłoszony. Zanim wykonawcy zostaną ogłoszeni minie dużo czasu. Zbliża się rok szkolny, dlatego postanowiliśmy razem z rodzicami przyjść i przygotować tę szkołę na rok szkolny - informowała.

- Takich cichych bohaterów, codziennych zwykłych spraw jest w całej Polsce bardzo dużo. Ludzie gromadzą się i robią coś na rzecz małych wspólnot. Zachęcam, by w ten sposób realizować coś, co jest dla nas bardzo ważne. To często drobne, ludzkie sprawy, ale pozostają bez wsparcia ze strony obecnie rządzących - dodała.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości mówiła także o potrzebie odbudowywania wspólnoty.

- Budowanie wspólnoty również przy takich dziełach to rzecz najważniejsza - stwierdziła.

Podczas konferencji pytano również o kwestię referendum, na które zgodę wyraził prezydent Andrzej Duda.

- Politykom PO, którzy jęczą i pytają, po co te pytania, mówię: damy radę. To obywatele mają decydować, jaka ma być Polska. Ponad 6 mln podpisów zostało zebranych, te pytania postawili Polacy. Damy radę. (…) Dzisiaj najważniejsze jest to, aby Polacy mieli poczucie, że rządzący stoją po ich stronie, że obywatele mają głos i mogą wypowiadać się. Dzisiaj społeczeństwo takiego poczucia nie ma - oceniła.

Na koniec Beata Szydło wspomniała, że wniosek o referendum złożony był już wcześniej do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Bronisław Komorowski nie był prezydentem obywatelskim, a prezydent Andrzej Duda przychylił się do wniosku obywateli - przypomniała.

Lista aktualności