Aktualności

Chcemy zmieniać Polskę na lepsze

19 Sierpień 2018

- Stoimy przed wielką szansą, żeby Polska była Polską, żeby się rozwijała. Mamy najwyższy wzrost gospodarczy w całej UE. Opozycja najbardziej boi się dumnej Polski. Boją się, że Polska ma dobrego gospodarza - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Sandomierzu.

Podkreślił, że „program Prawa i Sprawiedliwości to Polska i wszystko to, co dotąd zostało już zrobione”.

- Chcemy o tym rozmawiać. Jesteśmy wiarygodni. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy też w naszych małych ojczyznach - w gminach i w miastach - oznajmił.

Dodał, że obecna opozycja to „zwijanie Polski, zwijanie posterunków policji, placówek pocztowych”.

- My to wszystko odtwarzamy. Nie byłoby tych wszystkich miliardów, które odzyskaliśmy, gdyby nie nasze służby specjalne, których oni się boją, bo boją się uczciwości. Cofnięcie wieku emerytalnego, przyjmowanie uchodźców - to ich program - stwierdził.

- Chcemy zmieniać Polskę na lepsze. Kluczowe dla nas jest wejście w dyskusję na programy. Niech opozycja pokaże, co ma do zaoferowania ludziom. Jej programem jest to, że chcą cofnąć wszystko to, co my wprowadziliśmy - podkreślił.

Przypomniał o rządowych programach dla Polaków.

- Zaproponowaliśmy nasz program dla wsi. Polska ziemia ma być w polskich rękach. A co zrobił rząd PO-PSL? Wprowadzili karanie grzywnami rolników za handel. PSL rządził 16 lat. Wyprzedał nasze polskie zakłady, a dziś zachodni monopoliści dyktują nam ceny. To dlatego minister rolnictwa nie ma łatwo. Ale będziemy to naprawiać - powiedział Premier Mateusz Morawiecki.