Aktualności

Chcemy przenieść dobrą zmianę do samorządów

29 Października 2018

- Chcemy przenieść dobrą zmianę do samorządów. To przeniesienie nie jest celem w samym sobie. Nam chodzi o to, aby uzyskać synergię współpracy władz rządowych i samorządowych - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Zduńskiej Woli.

Dodał, że sytuacja Zduńskiej Woli jest jasna.

- Mamy jasny wybór, który trzeba podjąć racjonalnie. Nie z punktu widzenia podziałów politycznych, partyjnych, ale możliwości. Czasy rządów PO-PSL to czasy trudne, gdy sukcesów szukać trudno. Sam Grzegorz Schetyna, na pytanie jakie sukcesy odnieśliście, zamilkł. Bo nawet on nie potrafił niczego powiedzieć, bo rzeczywiście sukcesów w tym czasie nie było. Za to było dużo afer - przypomniał.

Podkreślił, że bardzo ważna jest współpraca na linii rząd-samorząd.

- Oczywiste, że w ramach realnych mechanizmów społecznych dużo łatwiej będzie to wszystko uczynić właśnie naszemu kandydatowi - stwierdził.

Zaznaczył, że potrzebna jest konsolidacja narodowa wokół celu, który stawia sobie Prawo i Sprawiedliwość.

- Naszym celem jest osiągnięcie w ciągu 20 lat takiego rozwoju, jak państwa na zachód od naszych granic. Do tego potrzebna jest współpraca na głębszej płaszczyźnie. Tą płaszczyzną musi być patriotyzm, ogólnonarodowy, ale i lokalny - oznajmił.

Dodał, że dobra, uczciwa władza może bardzo wiele w Polsce i może bardzo wiele lokalnie.

- Chcemy budować, a nie ostrzeliwać się nawzajem. To jest program Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.