Aktualności

Chcemy odrodzenia polskiej wsi

29 Sierpień 2018

- Prawo i Sprawiedliwość ma wiele pomysłów na naprawę samorządów i chce odrodzenia wsi - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Białogardu.

Dodał, że niebawem Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawi informację o opóźnieniach w realizacji przez samorządy programów unijnych i rządowych.

Podkreślił, że dotychczas nie było wolności dla polskich rodzin „od skrajnej biedy, od zapomnienia przez państwo, od bezdusznych rządów”.

- Pieniądze zabrane mafiom i korporacjom, które nie płaciły w Polsce podatków, Prawo i Sprawiedliwość dało ludziom. To polityka, którą PiS chce kontynuować w rządzie i samorządzie - oznajmił.

Zaznaczył, że w najbliższych wyborach samorządowych, Prawo i Sprawiedliwość chce walczyć o głosy Polaków.

- Chcemy prosić ich o zaangażowanie. Dla nas liczy się każdy głos, by móc dalej naprawiać Polskę. Chcemy wybierać najlepszych gospodarzy i mam nadzieję, że także tutaj na się to uda - powiedział.

Premier Mateusz Morawiecki wspomniał też o proponowanym przez PiS planie dla wsi.

- PSL, partia, która mieni się partią ludową, w latach, w których rządzili - a PSL rządziło przez 16 lat z 25 lat okresu transformacji, do 2015 roku, a więc przez większość czasu - dokonało wyprzedaży zakładów przetwórstwa rolnego, rolno-spożywczego, warzywnego, owocowego i wyprzedaży polskiej ziemi - przypomniał.

- My chcemy i będziemy pomagać rolnikom. Dążymy do odrodzenia pięknej, polskiej wsi - oznajmił.